P.S. I Love You (Cuma Ritüeli 36 -tarifli-)

0
628

Herkese yeniden merhaba, malum yarın Sevgililer Günü olunca Merve’ye gidip izlediğimiz en romantik film neydi sence diye sordum bana bu filmi ve Jeux D’enfants’ı söyledi. İkisini de çok sevsem de diğerinin sonundan dolayı P.S. I Love You’yu seçtim.

ps-i-love-you-poster

2008 ABD yapımı filmin başrollerini Gerard Butler ve Hillary Swank paylaşıyor. Film şuana kadar izlediğim en romantik en güzel filmlerden birisi. Hikayesi sıcacık, hatta gerçek olamayacak kadar güzel belki de.

Filmin konusu ise kısaca şöyle; ölümcül bir hastalığa yakalanan Gery kendini bir tarafa bırakır ve o gitikten sonra Holly’nin hayatının enkaza dönüşmesini engellemek için çalışmalara başlar. En küçük ayrıntıya kadar düşünür. Daha fazla anlatmıyorum ki sürprizi kaçmasın. Ve tarifime geçiyorum.

20150212_161632

Bu ayın tarifi hava durumuna en uygun tarif belki de “Ev Yapımı Sıcak Çikolata”. Bugünkü tarifi hayata geçiren de yine Merve yazıyı da yazsa tam olacaktı aslında.

Malzemeler;

  • süt 250 ml
  • çikolata 80 gr
  • marshmallow

20150212_163731

Yapılışı;

Sütün içine çikolataları parçalayıp ocağın üzerinde devamlı karıştırarak pişirin ve üzerine sıcakken marshmallowları yerleştirin. Bu kadarcık kısa ama lezzeti inanılmaz büyük.

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here