Pelerin Güzeldir

0
859

Pelerin son birkaç sezondur moda olsa da benim kalbimdeki yeri daima bambaşka. Daha küçük bir kızken annem ablamla bana takım pelerinler almıştı herkesin hayran kaldığı, kırmızı yakası ve kolları siyah kürklü takım şapkası olan… Üzerinden on beş sene geçse de hala hatırladıkça özlediğim ve ma aile keşke vermeseymişiz dediğimiz ender çocukluk kıyafetlerimizden birisi. Sizin anlayacağınız benim pelerin aşkım 15 sene önce başladı ve hala devam etmekte, sadece bununla da sınırlı değil sevmemin sebepleri, büyüdükçe sevdiğim bütün karakterler sırtına bir pelerin geçiriverdi Harry Potter’dan tutun da Maleficent’a kadar. Ben de daha da çok sevdim işte öyle ki mezuniyetimde bile benimle olsun istedim o yaz sıcağında, hiç de pişman değilim.

Neyse efendim asıl konuya gelecek olursak geçen günlerde Modanisa’nın büyük beden bölümünü karıştırırken Sultan-ı Yegah’ın bu pelerinini gördüm, fotoğraftan yanlarını dikişli sanınca olur mu olmaz mı diye düşüncelere dalsam da sonunda en kötü ihtimalle Merve giyer deyip aldım. Yine söz verdikleri gibi 24 saat sonra kargoya verilen pelerincim 48 saat içinde de ellerime ulaştı. Ama benim yazıyı yazmam ne yazık ki o kadar çabuk olamadı.

IMG_9536

 Pelerin: Sultan-ı Yegah

Saat: Ann Taylor

Pantolon: adını anımsayamadığım bir büyük beden butiğinden

Ayakkabı: Skechers

Hem büyük beden hem de uzun boy bir arada olunca pelerinlerde genellikle kısa gelme gibi bir sorun oluyor ancak bence bunun boyu gayet normal hatta ideal. Daha uzun pelerinleri daha çok sevsem de günlük kullanımda rahat edemiyorum.

IMG_9538

İşin açığı açıklamada kaşmiri görünce bu fiyata olur mu canım diye düşünmüştüm ama hakikaten de gelen ürün kaşmir çıktı. Tabii ki en üst kalitede bir kaşmir değil ama kumaştan anlayan herkes bilir ki ipek gibi kaşmirin de bir çok farklı türü/kalitesi var.

PicMonkey Collage

Fotoğraflar: Merve Yıldız

Pelerinin detayları da bu şekilde, tek sevmediğim yanı kapşonunun sivri durması. Geri kalan her şeyi ile ben çok beğendim. Büyük beden giyinen bayanlara bir başka önerim de Modanisa’nın büyük beden kısmına bakmaları, çok farklı zevk ve bütçeye hitap edebilecek bir çok ürün var ve beden ölçüleri de birebir doğru geliyor.

Yarın yeni bir yazıda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

*Bu arada çekimlerin kalitesi çok düşük görünse de profosyonel makineyle çekildi, ışığın kurbanı olduk a dostlar.

Ah bir de unutmadan instagram hesabımda hala devam eden çekilişe katılmak için ışınlanın.

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here