Pure Beauty Bulgarian Rose BB Krem

6
3318

Hazır bayram indirimleri devam ediyorken bugün sosyal medya hesaplarımda geçen hafta duyurduğum BB krem yazı dizisine nihayet başlıyorum. Günlük makyajımda devamlı olarak kullandığım ve sürekli olarak yenilerini denediğim için bu konu hakkında bir şeyler yazmayı çok uzun zamandır istiyordum, çevremdeki birçok kişiden de istenildi ama bir türlü fırsat bulamadığım için bu zamana kaldı. Her hafta denediğim bir BB kremi sizler için detaylıca inceleyeceğim, toplamda ise tamı tamına on tane BB krem incelemiş olacağım.

20140928_134536-1

İlk ürünümüz sadece Watsons mağazalarında satılan Pure Beauty markasının BB Kremi, aslında Türkiye’de satışa sunulan ilk BB kremlerden birisi, benim de ilk kullandığım BB Krem aynı zamanda, ben uzun süre Jasmine Water olanını kullandım, sonra ambalaj ve içeriğinde değişikliğe gidildi;

20141006_143523

ve bu hale geldi. Göze ilk çarpan değişiklik ambalaj rengi, sonrasında ise yasemin çiçeği yerine bulgar gülü kullanıldığını görüyoruz üçüncü ve çok önemli bir değişiklik ise güneş koruma faktörünün SPF30’dan SPF42’ye yükselmiş olması. Ürünün dış görünüşündeki fark kadar içeriğinde de değişim olmuş; daha ince ve daha yağsız geldi bana ikisini karşılaştırdığım zaman. Kokusunda da çok az da olsa gül kokusu geliyor. Şimdi maddeler halinde artı ve eksilerine geçelim.

Kapatıcılığı çok başarılı,

+ SPF42 güneş koruma faktörü olması 

BB kremin ana vatanında üretilmesi -ürün Kore malı- 

Fiyatı 26,90 TL ye alınabilecek en iyi ürünlerden birisi bence üstelik sürekli olarak indirime giriyor. 

20141006_142434-horz

Sivilce yapması, bu belki herkeste görülmemiş olabilir ancak yağlı bir cilde sahipseniz yağlı bir yapıya sahip olduğu için sivilcelenme ihtimaliniz çok yüksek. 

 Ciltle bütünleşmemesi; ilkinde de bunda da gördüğüm bir eksi yön bu cildinize sürdüğünüzde orada olduğunu biliyorsunuz ve renk farkı oluyor, bir çok BB kremse rengi eşitliyor ve yüzünüzde çok doğal duruyor. Bu üründe böyle bir şey söz konusu değil ne yazık ki.

Parlama yapması da bir başka kötü özelliği bence bir önceki madde ile paralel giden bir özellik zaten. 

Son kötü özelliği ise bulaşması, peçete testini geçse de telefona bulaşıyor aynı şekilde eğer eşarp kullanıyorsanız ona da bulaşıyor ne yazık ki. 

 Genel olarak toparlamam gerekirse; ürünü kullanan ve çok seven bir çok kişi var ancak benim için geçer not alabilen bir ürün değil. Büyük ihtimalle de cildim yağlı olduğu için bu kadar problem yaşadım bu ürünle, eğer kuru cildiniz varsa bence memnun kalabilirsiniz. Çok yağlı bir yapısı olduğu için nemlendirmesi de bir çok kişiye yeterli gelebilir (eğer sivilce ilacı gibi cildinizi çok kurutan bir tedaviniz varsa yeterli olmayacaktır), eğer eşarp kullanıyorsanız fazlasıyla bulaştığını ve dört senedir lekelerinin geçmediğini unutmayın derim. Son olarak da etrafımda kullanıp çok memnun kalan fazlasıyla insan olduğu için kuru ve karma ciltler hazır 19,90 TL’ye düşmüşken bir şans verebilir diye düşünüyorum.

pure beauty

 Haftaya yeni bir BB krem incelemesi daha olacak unutmayın!

xoxo, madam kişot

 

 

6 YORUMLAR

    • Ben ısınamadım cclere yahu nedense zaten elimde çok fazla ürün var şuanda bitmeden almama kararı aldım ama bitince bakarım belki aslında alırken cc ya da bb olması değil de yağ içerip içermemesine bakmak lazım ben oil free alıyorum artık mümkün mertebe

    • Elimdekiler biterse şayet bir gün Cc ye geçeceğim ben de bir kere kullandım hiç beğenmedim

  1. Benim cildim kuru olmasına rağmen çok parlıyor, pudrayla kullanılınca gayet iyi ama. Bence bu fiyata göre performansı çok iyi

    • Kuru ciltler için bence de çok iyi ama benim cildim kendinden shiny gloss 😀

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here