Sezonun En Tutkulusu : Dolce & Gabanna

0
786

Hepinize merhaba yeni bir haftaya daha başladık, kim bilir bu ne çabuk geçip gider. Dünkü yazımda çok fazla görsel vardı ve sizler için boğucu olabileceğini düşündüm bu yüzden bugünden itibaren koleksiyon incelemelerimde mümkün mertebe on görsel kullanmaya çalışacağım.

2015 ilkbahar yaz koleksiyonlarını incelemeye son hız devam! Bugünkü konuğumuz her sezon bütün defileyi aşık gözlerle izlediğim Dolce&Gabanna. İtalyan tasarımcılar Latin kadınının ruhunu ve enerjisini tasarımlara daha güzel aktaramazdı her halde.

indir (1)

Her zamanki gibi şahşahalı işlemelerden bu sezon da vazgeçmemişler.

indir (2)

Her ne kadar marka İtalyan olsa da bu sezon tasarımlar bana İspanyol kültürünü anımsattı. Kırmızı ve siyahın mükemmel uyumu ile bu takım ortaya çıkmış, bence tasarım ve kıyafet kadar güzel olan bir diğer unsur da mankenin ceketle aynı tondaki bordo ruju.

indir (6)

İspanyol kültürünü hatırlamamın nedeni sizce de çok açık değil mi? Bu kıyafeti matador kıyafetlerine benzeten bir tek ben olamam herhalde.

indir (8)

Sezonda gözüme çarpan şeylerden birisi de kısa ceketler. Hemen hemen her tasarımcının koleksiyonda sıkça rast geldiğim bu parça ilkbahar akşamlarında kurtarıcımız olacak gibi.

indir (9)

 

Bu yaz siyah ve danteli çokça göreceğiz. Dışarı giyilebilir iç çamaşırı ve gecelikler yine moda gibi görünüyor.

indir (11)

Söz konusu Dolce&Gabanna olunca kırmızı da vazgeçilmezi oluyor, koleksiyonda bir çok pelerin ve panço modeli de mevcut bu kırmızı beyaz takım ise en beğendiklerimden.

indir (19)

Kotun her türlü halini göreceğimiz bu sezonda şüphesiz en güzel kot tasarımlarında biri yine Dolcen&Gabanna’dan geliyor. Belki de önümüzdeki yaz bu parçayı kırmızı halıda görürüz siz ne dersiniz?

indir (28)

Kimonolardan geriye püskülleri kaldı, bu sezon da püsküller bizimle beraber olacak, ancak bu sefer sadece kimonolarda değil her şeyde püsküller var.

indir (25)

Bu parça bütün koleksiyonda ilk üçümde, çizmeleri de elbiseyi de çok beğendim. Bu sezon yine her yerde göreceğimiz çiçek desenlerine alışsanız iyi edersiniz.

indir (33)

Bazen istisnalar olsa da beyaz daima yaz rengi olarak akıllarımızda kalacak. Karanfil deseni ve dantelin beyazla buluşması ile ortaya bu harika elbise çıkmış. Bu tasarımda düşmek istediğim minnacık bir not var, bütün tarih boyunca karanfil bizim kültürümüz ile özdeşleşmişken podyumlara karanfilleri bizim değil de yabancıların taşımış olması bence gerçekten üzücü keşke tasarımcılarımız kültürel ikonlarımıza çok daha fazla yer verse.

indir (34)

Puantiyenin her rengi her boyu bu sezon podyumlardaydı.

indir (30)

Size en çok uyan puantiyeyi düşünmeye başlasanız iyi olur yoksa sezon alışverişinde hüsrana uğramayı kim ister ki?

indir (23)

İşte bütün koleksiyonun ası. Kırmızı güllerle bezenmiş tacı, mükemmel büstiyeri ile çok ama çok güzel görünüyor. Şu ana kadar incelediğim koleksiyonlardaki bütün tasarımlarda en iyi beş tasarım arasında yer alıyor.

Koleksiyonun tamamını yukarıdaki videodan inceleyebilirsiniz, bir dahaki posta kadar kendinize iyi bakın.

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here