Shacket / Gömlek Ceket Trendi

0
141

Kasımın sonuna gelmemiz ile beraber kış da kendini yavaş yavaş hissetirmeye başladı. Sanırım kasım indirimlerinden dolayı ister istemez hepimiz online vitrinleri gezdik. Hal böyle olunca insan ister istemez bu sezon trend olan parçalar neler merak ediyor. Benim sanal mağaza turlarımda en çok dikkatimi çeken şey ise Shacket denilen gömlek ceketler oldu.

Klasik oduncu gömleklerin daha kalın ve tok kumaşlarla buluşmuş hali olarak tanımlayabiliriz shacketı. Özellikle mevsim geçişlerinde insan ne giyeceğini şaşırıyor. Ne çok kalın giyip terlemek ne de ince giyip üşütmek istiyor. Gömlek ceketler bence tam da bu dönem için ideal. Kumaşları kalın olduğu için rüzgarı geçirmeyecek, kot ceketler kadar da ince olup insanı üşütmeyecek harika bir alternatif.

Üstelik hemen hemen her marka koleksiyonuna bir iki tane eklemiş gibi görünüyor. Sanırım her bütçeye uygun olan ender trendlerden birisi olacak Shacket. Ve en önemlisi de birçok farklı stile de kolayca uyum sağlıyor. Birkaç aksesuar ile hem şık bir parça hem de salaş bir ceket olarak kullanmak mümkün. Nasıl mı? Gelin sizin için derlediğim Shacket/Gömlek Ceket trendi kombinlerine bir göz atalım.shacket

Sade ve Şık:

Yaz kış etek giymekten vazgeçemeyenler için Shacket güzel bir tamamlayıcı. Özellikle maxi boy olan shacket gömlek ceketler, rüzgarlı havalarda sizi sıcak tutarak stilinizden ödün vermemenizi sağlıyor. Shacketların düz renklerini tercih ederek daha özel kombinlerinize de dahil edebilirsiniz. Birkaç sezondur karşımıza çıkan parlak pilise etekler böyle bir kombin için ideal seçeneklerden birisi olacaktır.

Rahatlık Ön Planda: 
Eğer siz de benim gibi günlük hayatınızda rahatlığı birinci sırada tutanlardansanız shacket tam size göre. Bir tişört bir kot bir de güzel bir shacket ile dışarı çıkmaya hazırsınız. Eğer bir adım daha öteye taşımak isterseniz bere ve şapka gibi mevsim vazgeçilmezlerinden yardım alabilirsiniz. Ya da birkaç şık aksesuar ile gömlek ceketinizi iş kombinlerinize kolaylıkla dahil edebilirsiniz. İri bir clutch blok ya da kısa topuklu botlar ve bir çift küpe ile bu trendi iş yerinize uygun bir hale getirebilirsiniz.