Skinfood Good Afternoon BB Cream Apple & Cinnamon

0
584

İki haftadır vizeler ile cebelleştiğimi bilmeyen kalmadı zaten bugün nihayet sonuncu sınavımı verdim ve oturdum bilgisayarın başına döner dönmez, BB krem yazı dizisinde kaybettiğimiz zamanı kazanmak adına arada haftada iki inceleme olacak, bu haftanın BB Kremini arada ben de kullanıyor olsam da asıl kullanan ablam o yüzden ondan yazmasını rica ettim o da beni kırmadı sağ olsun. Yani aşağıdaki yorumlar bu sefer bana ait değil ama beni çok özlemeyin diye fotoğraflarda yine yeniden ben varım 😀 

Bir zamanlar şehrin birinde iki kız kardeş yaşarmış, büyük kardeş kozmetik bloglarının cengaver takipçisiyken küçük kardeş internet alış verişinde usta imiş. Büyük kardeşin cildi çöl gibi kuru iken küçük kardeşin cildi yağlanmadan şikayetçi imiş.Büyük kardeş kuru ciltler için ayrı yağlı ciltler için ayrı BB kremi olan Skinfood markasını keşfedince küçük kardeşe ürünleri en uygun fiyatla almak olmuş ve böylece bu iki kafadar ilk ve son kez roseroseshop’tan alış veriş yapmışlar. Gökten iki BB krem düşmüş, benim payıma düşen elmalı olan yani kuru ciltleri nemlendirme vaadinde bulunan.

20141108_143041

İtiraf etmek gerekirse ambalajı ve üstünde yazanlar her şeyden çok cezbetmişti, elma tarçın çayı yazısını görünce gözümün önünde elmalı kurabiyeler halay çekmeye başlamıştı. Elma tarçın koktuğunu düşünsenize! Anne eli değmiş gibi bb krem daha ne isterim, SPF 36 da cabası! İşte bu hayaller kapağı açana kadar devam etti çünkü kokusunun elma ya da tarçınla alakası yok, çok hafif çiçeğimsi bir kokusu var.

20141108_143256

 

Yapısı tam kararında ne süt gibi ne yoğurt tam kefir! Evet kefir kıvamlı bir bb krem. Örtücülüğü ortanın bir tık üstünde, az miktarda uygulandığında rengi tenle bütünleşiyor ve yüzünüzde ağırlık yapmıyor. Nemlendirme etkisine gelince yüzünüze nemlendirici sürmenize bile gerek kalmıyor! Cinsinden bir nemlendirmesi yok, aslında nemlendirme etkisinden ziyade koruyuculuğu var.

20141108_141826-horz

Ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim bb krem sürdükten 2 saat sonra bütün nem uçup gider ve yüzüm yavaş ama kararlı adımlarla antik vazolar gibi çatlak çatlak olur, bunda o olmadı işte. Nemlendiricimin etkisini korudu ama yoğun uygulamada bu korumanın yerinde yeller esiyor.

20141108_143356-horz

Bir daha alır mıyım? Muhtemelen hayır, ilk olarak eşarba bulaşıyor ve eşarpta kaldıkça da rengi koyulaşıp çamurumsu garip bir leke bırakıyor bir de ne kadar ciltle bütünleşirse bütünleşsin doğal durmuyor.Benim beklentim her şeyi kapatsın porselen gibi olayım değil, renk eşitlesin yeter. Kapatıcılığı yoğun diye almam bir daha diyerek biten bir değişik yazının sonuna geldiniz efendim.

Eğer ne güzel yazmış bu hatun keşke fazlasını okusak derseniz de kendisi her gün bir lip balm inceliyor instagram hesabından. 

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here