St. Vincent -Cuma Ritüeli 32-

2
755

Herkese merhaba, bu haftaki ritüel konuğumuz Melissa McCarthy aşkımdan açtığım ancak izleyince nasıl kaçırmışım ben bunu dediğim bir film.

o-ST-VINCENT-POSTER-900

Başrollerini Melissa McCarthy, Bill Murray ve Naomi Watts’ın paylaştığı 2015 ABD yapımı St. Vincent filminin yönetmen koltuğunda Theodore Melfi oturuyor. Film “gerçek hayattan alıntıdır” tadında olsa da alakası yokmuş (sonunda bu filmdeki karakterlerin ve olay… ibaresi çıktı). Diyebilirim ki uzun zamandır izlediğim en güzel komedilerden/filmlerden birisiydi.

Filmin konusu kısaca; Maggie küçük oğlunu uzun çalışma saatlerinden dolayı bir yaşlıda olabilecek bütün kötü alışkanlıkları barındıran komşusu Vincent’a bırakmak zorunda kalır, zamanla huysuz Vincent ve Oliver arasında bambaşka bir ilişki oluşur. Zira Vincent kumara, bara, at yarışına kısacası gittiği bütün kötü yerlere Olive’ı da götürür ve onun büyüyüp güçlü bir adam olmasına yardım eder. Filmin sonundaysa Oliver daha önce yaşlı adamda kimsenin göremediği özelliklerini ortaya çıkarır.

Bundan sonra cuma ritüellerini daha kısa tutup filmin konusundan ne kadar beğendiğimden bahsedeyim diyorum siz ne dersiniz? Böyle mi olsun yoksa eskisi gibi bir sürü şeyler mi yazayım? Yorum, öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum.

xoxo, madam kişot

2 YORUMLAR

  1. Naomi watts’ı tanıyamadım ne kadar yaşlanmış 🙁 halka’daki günleri ne güzeldi..

    film eleştirilerini bilmem ama yemekli cuma rituellerini özledim ona göre 🙂 sevgiler 🙂

    • Ay Halka deme bana 😀 Kaç ay arkama baka baka yürüdüm Samara yüzünden Allah bilir :/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here