Tatil Makyaj Çantamda Neler Var?

0
531

Ben şu anda Gazi Antep’e doğru yola çıkmış olsam da buraları boş bırakmak istemedim. Bu yüzden hafta sonu valizimi hazırlarken size Tatil Makyaj Çantamda Neler Var? göstersem güzel olabilir diye düşündüm. Ben genelde tatile giderken mümkün olduğunca kendimi tutup az ve öz eşya götürmeyi seviyorum. Bu sefer de çok abartmamaya çalıştım. 

Makyaj Malzemeleri: 

Yanıma az sayıda ürün almaya çalışmış halim bu inanır mısınız! Asetonsuz da çıkarılabildikleri için oje olarak yanıma Miniso’nun su bazlı ve soyulabilir ojelerden her kıyafete uyan gri rengi aldım.

Daha önce blogda yazdığım Kailijumei ruju da yanıma dudak nemlendiricisi olarak aldım. Ben yollarda olsam da Kailijumei çekilişi Instagram profilimde devam ediyor, son günlerinde çekilişe katılabilirsiniz.

Aslında maskara olarak favorim Maybelline Lash Sensational Suya Dayanıklı ama tatilde makyaj temizlemekle günde yarım saatimi harcamak istemediğim için Maybelline Great Lash Maskarayı aldım. Suya dayanıklı olmadığı için kısmen daha kolay çıkıyor.

Ruj olarak da yanıma Revlon Colorburst Matte Lipbalm serisinden Sultry rengini aldım, kalıcılığı likit mat rujlar kadar iyi olmasa da kolay uygulanması ve doğal görünümünden dolayı tatilde daha rahat kullanırım gibi geldi. Umarım pişman olmam.

Kapatıcı olarak ise 2017’nin en iyilerinde bahsettiğim Maybelline Age Rewind kapatıcıyı aldım. Ben bazen bu kapatıcıyı fondoten gibi bütün yüzümde de kullanıyorum. Az yer kapladığı ve ambalajı da sağlam olduğu için yanıma onu aldım.

İçerisinde far, allık ve aydınlatıcıyı bir arada bulundurup avuç içi büyüklüğünde de olunca seyahatlerde tercihim genellikle The Balm California paletten yana oluyor.

Makyaj fırçası olarak ise yanıma sadece Real Techniques’in mini fırça setindeki pudra, allık ve fondoten için kullanılabilen mini çok amaçlı fırçayı aldım.

Cilt Bakım Ürünleri

Biliyorsunuz sivilce lekelerim için 10 adımlı bir kore cilt bakımını izliyorum. Evdeyken de mümkün olduğunca bunu devam ettirmek istediğim için yanıma Kore markalarının tester ürünlerinden aldım bolca, hepsini ilk defa deneyeceğim, bakalım tam boyunu almak isteyeceğim bir şey çıkacak mı içlerinden. 

Kişisel bakım ürünü olarak ise yine çok temel ürünleri seçtim. Uçakta sorun olmaması için yanıma Chloe’nin The Love parfümünün testerını aldım. Yine diş macunu olarak da evdeki bir ton küçük boy macun içerisinden Splat’in hediye olarak yolladığı ürünlerden Biocalcium’u denemek için aldım. Hindistan cevizi yağını, makyaj çıkarıcı, el ve dudak nemlendiricisi ve saç kremi olarak kullanıyorum, bu kadar çok işe yarayan bir şeyi de yanıma almasam olmazdı. Ben eriyip akar diye korkumdan fermuarlı buzdolabı poşetine koyup attım valize. Bir de yanıma Rexona’nın roll-on deodorantını aldım. Son olarak da Banat’ın Hakmar, A-101 gibi marketlere sıkça 1 TL’ye gelen seyahat boy diş fırçasını aldım.

Yazıyı yazarken ruj ve deodorantı değiştirebileceğimi fark ettim. Sıvı sıkıntısı olmaması için katı stick alabilirim sanırım. Tatil Makyaj Çantamda Neler Var? yazısını beğendiniz mi, her tatilde devamı gelsin ister misiniz? -xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here