TonyMoly Hot Edition Hot Cover Chicken Cushion Fondöten

0
139

Selam! Bugünün blog konuğu uzun süre deneyimleme şansı bulduğum TonyMoly Hot Edition Hot Cover Chicken Cushion fondöten. Birkaç sene önce özellikle Avrupalı bir markanın da piyasaya benzerini sunması ile Cushion fondöten ler oldukça büyük bir olay olmuştu. Şimdi düşününce bana ülkemizde çok fazla tutunamadılar gibi geliyor. Oysa ben birçok sebepten şansım varsa daima cushion fondöten lere yönelmeyi tercih ediyorum. TonyMoly Hot Edition Hot Cover Chicken Cushion’ı da PinkyParadise sayesinde kullanma şansım olduğu için çok mutluyum.

TonyMoly Hot Edition Hot Cover Chicken Cushion tercgibi ramen kutusu şeklinde geliyor. İçerisinde bir de yedek fondöteni var. Genelde cushionlarda iç kısım yedek olarak satılıyor. Ancak Tonymoly sadece fondöteni koymuş. Cushionları kolayca yıkayıp dezenfekte edebiliyoruz. Bittiği zaman sonrasında da yedeğini kolayca doldurmak mümkün. Hatta birçok kişi kendi favorilerini cushion ambalajjlarına koyup kullanmayı da tercih ediyor. Ben de güneş kremlerimi bu şekilde yanımda taşıyorum mesela.

Ürünün iki farklı rengi var. K-Beauty markalarında ten ürünleri ile alakalı en sıkıntılı şeylerden birisi de bu. Hele ki ten renginiz koyuysa. Ben bile çok açık renk bir tene sahip olmama rağmen bazı zamanlar sıkıntı yaşıyorum. Maybelline gibi markalarda genellikle ivory rengini kullanıyorum. Eğer siz de bu tona yakınsanız açık tonları size uyum sağlayacaktır.

TonyMoly Hot Edition Hot Cover Chicken Cushion içinde hot chickenın deseni mevcut. Süngere gömülü bir desen olduğu için pudra ürünlerde olduğu gibi bir süre sonra silinmiyor. Ürünün kapatıcılığına gelirsek 4/10 diyebilirim. Benim için günlük kullanımda yeterli oluyor. Ürün oldukça nemli bir yapıya sahip bu yüzden mat yapılı bir bazla yağlı ciltler de kullanabilir. Benim cildim zamanla yağlıdan karmaya dönüğe bir geçiş yaptığı için bu konuda problem yaşamadım.

Olumsuz yönü ise bulaşması. Eğer pudra ile sabitlemezseniz telefonun ekranına yüzünüzün bir kopyasını bırakıyorsunuz resmen. Ben tercih olarak bu kadar ince yapılı bir şey kullanıyorsam pudra uygulamaktan hoşlanmıyorum. Hele ki yaz günlerinde isek. O yüzden TonyMoly Hot Edition Hot Cover Chicken Cushion tekrar almak isteyeceğim bir ürün olmadı benim için. Umarım yazı sizin için de faydalı olmuştur. Diğer Kore kozmetiği incelemelerim için tık tık.  -xoxo, madam kişot