Topicrem Soothing Fluid

0
1084

Bugün uzun zamandır kullandığım ve artık hakkında yazı yazmamın zamanının geldiğine inandığım Topicrem Soothing Fluid hakkındaki yorumlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle ürünün vaad ettiklerinden bahsedip daha sonra kendi deneyimlerimi size aktaracağım. Ürün karmadan yağlıya dönük ciltler için ve özellikle de hassas ciltler için üretilmiş. Açıklamasında çocuklar da dahil bütün ailenin kullanabileceği yazıyor. Ürünün en güzel özellikleri paraben ve parfüm içermiyor oluşu. Etkileri ise;

  • Cildi yatıştırır
  • Nemlendirir
  • Matlaştırır
  • Cildi dış etkenlerden korur

Topicrem Soothing Fluid

Peki kullandığım üç aylık süre boyunca ben ne etkilerini gördüm? 

Ben cildimdeki kızarıklıklar üzerinde hiçbir etkisini görmedim. Ne yatıştırma ne de azaltma gibi bir etkisi oldu. Ancak sürekli kaşınan sivilcelerimdeki o kaşıntıyı sürdüğüm zaman alıyor, ve cildi yatıştırma özelliğine bu noktada bir tik koyuyorum.

Nemlendirmesi benim için günlük kullanımlarda yeterli oluyor ama maskeden sonra kullandığımda yeterli gelmedi, o yüzden orta derecede nemlendirmeye sahip bir ürün arıyorsanız sizi tatmin edecektir.

Matlaştırması ise ürünün kullandığınız zaman gerçekten yüzünüzün matlaştığını ve daha pürüzsüz bir yüzeye dokunduğunuzu hissedebiliyorsunuz. Ancak matlaştırma özelliğinin makyaj bazları gibi sadece ürünü kullandığınız aralıkta geçerli olduğunun altını çizmekte fayda var, eğer sebum dengesini sağlasın yüzüm devamlı mat olsun derseniz Topicrem Soothing Fluid aradığınız ürün değil.

Topicrem Soothing Fluid

Ürünün fiziksel özelliklerine gelecek olursak; Topicrem Soothing Fluid klasik bir tüpte geliyor. Pembe beyaz ambalajı benim çok hoşuma gitti. Yapısı oldukça ince ve akışkan sürerken su gibi sıvı ve şeffaf bir hal alıyor. Topicrem Soothing Fluid’le ilgili belki de en sevmediğim özelliği kokusu, ilk başta donut hamuruna benzetsem de kullandıkça Play-dough gibi koktuğunu hissettim. Allah’tan sürdükten sonra bir iki dakika içinde koku uçuyor. Ürünün fiyatı 70-80 lira arasında değişiyor satan sitelerde, fiyatını ve etkilerini düşündüğüm zaman Topicrem Soothing Fluid  bitince gidip tekrar alacaklarım arasına giremedi ne yazık ki, ben nemlendirmesi biraz daha yoğun ve kokusu daha hoş bir ürün almayı tercih edeceğim.

xoxo, madam kişot

***Ürün Topicrem tarafından incelemem için yollanmış olup bütün yorumlarım objektiftir. Firmaya hediyeleri için teşekkür ediyorum. 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here