Vichy Idelia BB Krem

0
744

BB krem yazı dizisinde son üçe girdik, sıradaki bakım serisi için hazırlıklara başladım bile. Sekizinci BB kremimiz Vichy markasının Idelia serisinden. Bendeki tonu Light, geçen sene hatırlayamadığım bir siteden 35 TL‘ye satın almıştım. Ve geldiğinden beri de belki de beş altı kez kaybettim o yüzden de bitme süresi oldukça uzadı.

Vichy Idelia BB Krem

Aslında diyebilirim ki belki de elimin en sık gittiği BB kremlerden birisi bu özellikle bahar aylarında ve yazdan yeni çıkarken. Cilde çok güzel bir aydınlık görüntü veriyor, çok hafif bir kokusu var, ancak parfümlü ürün kullanmıyorsanız uzak durmanız gereken ürünlerden. Güneş koruması çok yüksek değil, SPF 25 ancak benim severek kullandığım mevsimler için gayet yeterli.

vichy idelia bb krem light

Ürün parmağınıza sıktığınız zaman pek akışkan görünmese de, oldukça ince bir yapısı var ve yüze kolayca dağıtılabiliyor. Fırça ile de parmak ile de kullanıma uygun olsa da elle uygulandığında ciltle daha iyi bütünleşiyor.

vichy idelia bb Ürünün ambalajının ağzı dışında pek bir özelliği yok. Ürünün daha tutarlı miktarda gelmesini sağlasa da bir pompalı paket değil nihayetinde.Paketlenmesi ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım, ekstra bir faydasını da görmedim. Ürün 40 ml olduğu için biraz daha uzun klasik paketlerden.

vichy idelia bb cream before after

Kapatıcılığı oldukça az, zaten öyle bir vaadi de yok. Ancak cildin daha canlı kanlı görünmesini sağlıyor. Eğer cildinizde fazla iz yoksa yeterli gelecektir. Rengi yine turuncumsu olan ürünlerden birisi ne yazık ki sevmediğim tek özelliği bu kremin. Özellikle o mevsimlerde kullanmamın sebebi de tenimin daha koyu olduğu aylarda yüzümle daha iyi uyum sağlıyor olması. Bir başka kötü yanıysa bulaşıyor olması. Telefonla konuşunca yüzünüzün fotokopisini görmeniz mümkün ekranda. Yapısının en çok normal ve karma ciltlere iyi gideceğini düşünüyorum. Ama yağlı bir cildim olmasına rağmen bende de sivilce vb. bir problem yapmadı. Uzak durması gereken grupsa kuru ciltler. Evet nemlendiriyor ancak kuru ciltler için yeterli değil, eğer nemlendirici sürmeden bunu sürerseniz çatlak görünümlü bir surata da hazır olun derim.

madam kişot vichy idelia bb

Bir dahaki yazıda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

xoxo, madam kişot

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here