We Bought Zoo – Cuma Ritüeli 17

0
916

Bu haftaki cuma ritüelinin konuğu yönetmenliğini Cameron Crowe’un yaptığı  2012 ABD yapımı komedi filmi olan We Bought A Zoo. 124 dakika süren filmin başrollerini Matt Damon ve Scarlett Johansson paylaşıyor.

Zooey-Deschanel-306x450

Filmin benim için can alıcı noktası gerçek hayattan alıntı olması oldu nedense bu ibareyi gördüğüm filmlerde beğenmeme oranım oldukça düşük. Belki de bir pazarlama taktiğidir ne dersiniz? Filmin konusu eşinin ölümünden sonra ailesini toparlamaya çalışan İngiliz araştırmacı yazar Benjamin Mee’nin çocukları için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Yeni bir hayat kurmaya yeni bir ev almakla başlarlar ve aldıkları ev aynı zamanda bir hayvanat bahçesidir, filmde her ne kadar Amerika olarak geçse de Mee’nin kurtardığı hayvanat bahçesi gerçekte İngiltere Devon’daki Dartmoor Zooloji Parkı.

235584-irwins-and-mees

Benjamin Mee, ailesi ve hayvanat bahçesi çalışanları

Kendi kendine yetebilen bilmiş küçük kızı ve tam da ergenlik döneminden geçen oğlu ile yeni hayatları sayesinde bağ kurmayı başaran Wee’nin hikayesi belki hayatınızı etkileyecek kült bir film değil ancak kesinlikle ailenizle izleyip güzel vakit geçirebileceğiniz bir film. Film hakkında rahatsız olduğum tek şey ne kadar iyi bakılırsa bakılsın hayvanların ait olmadığı bir yer olan hayvanat bahçelerinin çok masum gösterilmesi ve film sonuna doğru biraz da bu işi ticarete kaydırmaları oldu o kadar.

Umarım filmi beğenerek izlersiniz kendinize iyi bakın…

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here