Willy Wonka Chocolate Karaköy

0
666
willy-wonka-chocolate-karaköy-cafe

Willy Wonka Chocolate Karaköy Madam’la Keşif kategorisinin uzun zamandır beklenen yeni üyesi. Geçen sene bu zamanlar gittiğim mekanın fotoğraflarını arşivde görünce sizinle paylaşmak istedim. Willy Wonka Chocolate‘ın Kadıköy ve Karaköy olmak üzere iki şubesi var. Bildiğim kadarı ile Galata şubesi daha büyük ve bir bahçesi de var. Ancak ben eski işyerime daha yakın olduğu için Karaköy şubesine gitmiştim. 

Willy Wonka Chocolate Karaköy özellikle filmi ve kitabı sevenlerin tabii ki çok zevk alacağı bir mekan. Eğer film ve kitap için özel bir sevginiz yoksa bile çikolataları ve tatlıları için kesinlikle gitmelisiniz! Moda’daki Asuman’ın şanı nasıl oldu da Willy Wonka Chocolate Karaköy‘ün dünya tatlısı dekorunun ve inanılmaz lezzetli doyurucu porsiyonlarının önüne geçti bilmiyorum. Evet oranın da ambiyansı vs güzel ancak ben denediğim şeyler arasında yalnızca mascarpone peynirli dondurmasını vazgeçilmez bulmuştum.

Willy Wonka Chocolate Karaköy Menü:

Mutluluk Sandalı 18 TL 

Yaz Bahçesi 17 TL 

Gerçek Aşk 16 TL 

Balon 20 TL 

Wonka Bar 2 TL Wonka

Çikolata Tabağı 8’li 12 TL 

Ben Willy Wonka Chocolate Karaköy‘ün fiyatlarını gayet makul buldum. Karaköy Han’da soğu kahve içmek yerine doyurucu bir tatlı yiyebilirsiniz. Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz ancak ben şuana kadar Han’da yediğim, içtiğim hiçbir şeye hayran kaldım diyemem ne yazık ki. Ambiyans olarak da Willy Wonka Chocolate Karaköy benim daha çok ilgimi çekecek detaylar içeriyor. Willy-Wonka-Chocolate-Karaköy-menü

Willy Wonka Chocolate Karaköy‘de ise yukarıdaki menüde gördüğünüz çeşitler birer görsel ve lezzet şöleni. Biz menüden balon ve mutluluk sandalını denedik. Eve giderken de yanımıza leziz Willy Wonka bar çikolatalarından aldık. Wonka Bar çikolataların içerisinden yanlış hatırlamıyorsam beş kişiye altın bilet çıkıyordu. Ve bu altın bilet çıkan kişilere Willy Wonka Chocolate Karaköy Kapadokya seyahati hediye ediyor.

Bizim şansımıza bilet çıkmamış olsa da çikolatanın tadı gerçekten çok güzeldi. Hazır yazmışken şuna da deyineyim bence menüde fiyatı fazla olan tek ürün de wonka bardı. Eve götüreceğim bir şeyin balon ile aynı olması garip geldi bana. Sanırım beş bileti kazananların tatil parası da böyle böyle çıkıyor.

İstanbul’da keşfedecek yeni mekanlar arıyorsanız Nev Mekan yazım da ilginizi çekebilir.