Wishlistim Wishlist olsun Mu?

0
742

Herkese merhaba, yılbaşında adettendir herkes bir wishlist yayınlar yeni yıldan beklentilerine dair, benimkisi biraz daha farklı yeniyılda kendimden beklediklerim wishlisti benimkisi. Çünkü eminim ki dördün beşle yer değiştirmesi değil benim kendimi değiştirmem sağlar dileklerime kavuşmamı. Kendime mektup tadındaki wishlistimi on maddede kesiyorum yoksa uzaaaar gider bu liste ama kendime de fazla yüklenmeyeyim değil mi?

  1. Biraz az düşün; herkesi ve her şeyi delicesine düşünmek sadece beyin hücrelerini öldürür unutma!
  2. Spontane ol; her şeyini en ince ayrıntısına kadar hesaplayıp planlamak zorunda değilsin, bir ay öncesinden yıllık plan yapar gibi planlar yapma, önce ayı haftalara sonra günlere günleri de saatlere bölmek normal değil vallahi değil, sanki başına bu yüzden neler geldiğini bilmiyormuş gibi ufuklara bakınma hiç. Bence ayda bir de olsa bir gününü plansız geçirmeye çalış sen en iyisi. Ayrıca unutma her şeyi bu kadar hesaplamak müslümana da yakışmaz istersen saniyeni hesapla ne olacağını asla bilemezsin.
  3. Doktor fobilerini yen, sağlığını daha çok önemse. .
  4. Hayallerinden git gide uzaklaştığını sen de biliyorsun onlar için daha fazla zaman ayır ne çizimden ne de seyyahlıktan vazgeçme!
  5. Daha çok gez, şehir ya da ülke dışı olmuyor mu kalk koskoca şehri gez.
  6. Geçen yıl neredeyse hiç kitap okumadın, hatırlamamak bahane değil unutsan da bol bol oku.
  7. Değmeyecek şeyler değmeyecek insanlar için kendini tüketme, olmuyorsa olmuyor de bırak peşini.
  8. İster sev ister sevme o okula geçen on dört yıldaki gibi gitmek zorundasın, bu yüzden okula bir şans daha ver.
  9. Seni gerçekten mutlu eden şeyleri bul ve onlara yoğunlaş.
  10. İnanılmaz klişe olsa da hayatın kötü şeylere üzülecek, vaktini boşa harcayacak ve hayallerini erteleyecek kadar uzun olmadığını unutma, lise ne ara bitti ne ara yirmi oldun anlamadın, bir gün ne ara elli oldum dediğinde “keşke” dememek için elinden geleni yap, zaten hep sen demez misin elinden gelenin en iyisini yaptıktan sonra sonucun ne olduğu önemli değil diye?

Benim 2015’te kendimden beklediklerim bunlar, umarım hepsini tamamlayabilirim ama birisini bile yapsam yanıma kardır. Sizin yeni yılda kendinizden bekledikleriniz neler? Yorum kısmında benimle de paylaşmayı unutmayın…

*** Halihazırda devam eden çekilişim için tıklayınız.

xoxo, madam kişot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here