Yeni Başlayanlar için Dikiş Makinesi Önerileri

0
154
dikis-makinesi

Son zamanlardaki en yoğun tutkum olan dikişle ilgili sizinle daha fazla şey paylaşmak istiyorum. Ancak dikişle alakalı blog yazıları yazmak biraz zor olabiliyor. Bu yüzden dikiş aşamalarından ziyade dikiş temalı konulara yönelerek blogda bu başlığı biraz zenginleştirmeye çalışacağım. Bu anlamdaki ilk yazım ise Yeni Başlayanlar için Dikiş Makinesi önerileri olacak.

Dikiş Makinesi

Dikişe başladığımızda tabii ki hepimizin ilk ihtiyacı olan şey dikiş makinesi. Son yıllarda A101 ve Bim gibi zincir perakende satış mağazaları ara ara temalar dahilinde dikiş makineleri getiriyorlar. Sanırım bu şekilde Türkiye’deki birçok eve giriş sağlayan dikiş makinesi Singer Promise 1408 modeli oldu.Singer Promise 1408 Dikiş Makinası Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Benim de ilk makinem Singer Promise 1408‘di diyebiliriz sanırım. Kursa ilk gittiğimde makinem olmadığından teyzemin makinesini ödünç almıştım. Ve yaklaşık bir buçuk sene kadar da kullandım. Deri, penye, triko, peluş gibi birçok kişinin dikmeye çekindiği -overloksuz- kumaşları bu makinede diktim. Hiçbir sorun ile de karşılaşmadım. Hala yazları geldiğimde bu makineyi ödünç alıyorum. Eğer temel düzeyde dikiş dikecekseniz bu konuda profesyonel bir yönde ilerlemeyi düşünmüyorsanız Singer Promise 1408 sizin için kesinlikle yeterli olacaktır. Dikiş & Nakış MakineleriSinger153 104 024153 104 024Singer Brilliance 6180 Dikiş Makinesi (Uzatma Masası Hediyeli)

Eğer dikiş makinesi konusunda bir kere alayım düzgün bir şey olsun derseniz ve bütçeniz uygunsa Pfaff, Juki, Janome gibi markaların biraz daha detaylı modellerine bakabilirsiniz. Ben makine alacağım zaman bu kadar bütçem olmadığı için tercihimi yine Singer’den yana kullanmıştım. Benim şuanda kullandığım makinem Brillance serisinden 6180 modeli. Dikiş seçeneği çok daha fazla. Otomatik ip takma özelliği mevcut. Kot dikişi ve birçok farklı piko modeline sahip. Geniş bir çalışma tablasına sahip. Benim ihtiyaçlarımı tamamı ile karşılıyor.

CREATIVE 1.5

Bundan sonrasında eğer bu hobimi profesyonel bir yöne çevirirsem bilgisayarlı nakış yapma özelliği de bulunan bir makine almak istiyorum. Bunun içinse tercihim kesinlikle Pfaff Creative 1.5 olur. Ben ilk dikiş makineasi aradığımda makinenin fiyatı beş bindi. Ne yazık ki son kurlarda on bin tl’yi aşan bir fiyata ulaşmış durumda. Parasını çıkartacak işler yapacağınız düşünüyorsanız alan herkesin övgü ile bahsettiği bir makine.

Bugün sizinle üç farklı fiyat aralığı ve özelliklerde dikiş makinesi paylaştım. Piyasada yüzlerce dikiş makinesi mevcut. Burada en önemli kriter bütçeniz. Bu konuda önerim Homemaxx, Kiwi gibi dikiş konusunda deneyimsiz markalara yüz iki yüz lira az vermektense biraz daha sabredip bu konuda kendini kanıtlamış markaların ürünlerine yatırım yapmanız olacak. Uzun vadede kesinlikle kar etmiş olacaksınız. Ve sakın unutmayın güzel ürünler ortaya çıkartmak için milyarlara ihtiyacınız yok. 500 tllik bir makine ve yaratıcılık ile harika şeyler ortaya çıkarmak elinizde!